Korona Aşısından Önce ‘Güven’ Aşısı

Futbolda bunu yaşıyoruz, adeta karşı takım taraftarını düşman görüyoruz, siyasette de bunu yaşıyoruz. Siyasi olarak farklı düşünüyorsa düşmandır, haindir gibi birçok lugatı anında yapıştırıyoruz. TV kanalları ayrışmış durumda. Orta düzeyde bir yayın yapan yok.

Şimdi de Korona virüs ve aşı konusunda yine ikileme düştük. Biz yeni gündemsiz yapamıyoruz. Polemiksiz bir ortam hiç bize göre değil. Kendimize her zaman yeni bir konu buluyoruz. Toplumsal kutuplaşmada dünyada 1 numarayız diyebilirim.

Yani her şeyi geçtim öncelikle devletin vatandaşa güven aşılaması gerekiyor. AK Parti’ye oy vermiş birçok kişi aşı konusunda kendi partisinin Cumhurbaşkanına, Sağlık Bakanına güvenmiyor. Bu güveni neden kaybettiler onu sorgulamaları gerekiyor.

Aşı yaptıranlar ne yaptırdığını bilmiyor, aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadığını açıklayamıyor. Bunun yanında bol bol genelge çıkarıyorlar. Bazı yerlerde bu genelgeye uyulurken, bazı yerlerde bu genelgelere uyulmuyor. Hatta bu genelgeye uyulmayan yerlere AK Parti milletvekilleri bile gidiyor. Yani gerçekten insan hayret ediyor. Kendi koyduğu kanunu, genelgeyi kendisi çiğniyor. Kimse kusura bakmasın ama herkes ne yaptığını bilecek.

HASTANELERDE MAĞDURİYET SÖZ KONUSU

Geçtiğimiz günlerde haber servisimize bir video geldi. Bir bayan hastanede çekip göndermiş. “Konya Şehir Hastanesindeyiz. Halk mağdur ediliyor. İnsanlar 1 aydan beri muayene olduğu halde sonuç gösteremiyor, muayene sırası alamıyor. MRS, 182 hiçbir şekilde randevu vermediği için ve doktorlarda kapı dışarı ettiği için mağduruz. Başhekimliğe çıktık hiçbir sonuç alamadık. Hasta hakları birimine yönlendiriyorlar. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz”

Bayanın söylediğine göre Korona virüsten dolayı diğer servisler çalışmıyormuş. O yüzden dolayı da bu şekilde mağduriyetler yaşanıyormuş. Bu işe kaş yapayım derken göz çıkarmak denir. Farklı hastalıklardan dolayı insanların tek çaresi hastaneler. Bu servisleri kapatarak Korona virüsü bitireceğimizi sanıyorsak yanılıyoruz. Daha fazla mağduriyet oluşturuyoruz. Hastanelerin bir an önce diğer servislerini de aktif hale getirip hastaları mağdur etmemelerini diliyoruz.

ASAYİŞ OLAYLARI ARTTI

Huzur şehri Konya’da asayiş olayları son zamanlarda bir hayli arttı. Bunu takip ettiğiniz haberlerden görebiliyorsunuz. İnsanlar gözü dönmüş gibi bir hal içerisine girdi. Koronavirüs yasakları psikolojiyi de bozdu. Her gün bir bıçaklama, silahla yaralama, kavga olayıyla karşı karşıya kalıyoruz. İncir çekirdeğini doldurmayacak konular bir anda büyütülüyor ve bu olaylara sebep oluyor. 3 günlük dünyada birçok şeyi paylaşamıyoruz.

Geçtiğimiz gün bir iş adamı abimizle sohbet ederken, “Siyasette bile hırçın bir dil var. Devamlı kavgacı, sataşmacı dilden yorulduk. Artık daha huzurlu, sakin bir ortam istiyoruz” dedi. Her süreç gündemi gerginleştiriyor.

***

Son olarak Konya Gündem yayınımız içerisinde yer alanlardan bahsederek veda edeceğim. Çok değerli yazarlarımız var. Her birinin yazısı okunmaya değer. Kendilerine teşekkür ediyorum. Özel dosyalar yapıyoruz. Bu sayımızda trafik konusu var. Son zamanlarda iyice çileye dönüştü. Belli saatlerde trafiğe çıkmak bile istemiyorum. Bunun dışında KTO Başkanımız Selçuk Öztürk ile sıradışı bir röportaj yaptık. Yayınımızda bu ve daha birçok konuyu bulabilirsiniz.

***

Günün Sözü: Güvenilmek, sevilmekten iyidir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.