Deprem Siyaseti

Geçtiğimiz gün Konya olarak 5.1 şiddetinde sallandık. Depremin ardından gelişmeleri anlık olarak sizlerle haber sayfamızdan paylaştık. Canlı yayınlar yaptık. Çok fazla hasar olmadan bu afeti atlattık, şükür diyelim…

Depremin ardından işi siyasi malzeme haline getirmek için bir kurban gerekiyordu, onu da Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş yapmak istediler fakat plan tutmadı. Başkan Kavuş’un isterseniz sizi evimde misafir edeyim dediği çift, kızında kalacağını söyleyerek gelen teklifi geri çevirdi. Devletimiz büyük, otelde de ağırlayabilirdi fakat teyze kabul etmedi. Sonra da olay çarpıtılarak kalacak yer sağlanmadı noktasına kadar gelmiş. Mustafa Kavuş’u tanıyan bilir, bizden halktan biri. O akşam yanındaydım, samimiyetini çabasını gördüm. Üzmeyin bu adamı hakkına girersiniz. Bu tür olaylardan siyaset çıkmaz. Attığınız kurşun Konya tabelasına gelir.

SELÇUKLU, TÜRKLERİN MİRASINA SAHİP ÇIKTI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şehirde sosyal, kültürel anlamda en çok ön plana çıkan isim. Göreve geldiği günden bu yana birçok projeye imza attı, birçoğunda da bizzat bulundum. Bu yatırımlar, eserler gelecekte Başkan Pekyatırmacı adına hoş bir sada bırakacak. Hani deriz ya Makamlar Gelip Geçicidir, “Baki Kalan Kubbede Bir Hoş Sada bırakmak” işte konu tam da budur. En son katıldığımız Türklerin Mirası protokolü de tarihimiz açısından önemli bir eser olacak. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacak iş, 2023’e hazırlanacak. Bizde heyecanla ve merakla bekliyoruz.

Geçtiğimiz gün Alanya’dan 2 misafirimiz vardı. Kelebekler Vadisine götürdüm. O kadar eğlendiler ki anlatamam. Sanırım 500 fotoğraf çekmişlerdir. Konya’da böyle bir yer olduğuna inanamadılar. Alanya’ya giden 42 plakalı Tofaş marka araçlar, atletli abilerimiz onlara bambaşka bir Konya imajı vermiş. Konya’yı gezdikçe medeniyet gördüler. Şehrin güzelliğini gördükçe ön yargıları kırıldı. En son cümleleri “Biz Konya’yı böyle bilmiyorduk” oldu. Çok güzel misafir ettik, güle oynaya Konya’dan ayrıldılar. Kelebekler Vadisinde bizle ilgilenen Barış Bey ve Güler Hanım’a da ayrıca teşekkür etmeden geçmeyeceğim.

SOBE

SOBE (Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı) bu şehre atılmış en güzel imzadır. Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Otizm Merkezi SOBE, verdiği eğitimle gönüllere dokunuyor. Kurulduğu günden itibaren otizmli bireylerin eğitiminde bilimsel dayanaklı uygulamaları kullanan SOBE, artık tecrübesini farklı şehirlerde bulunan özel eğitim kurumlarına otizm birimleri açarak aktaracak. Bu kapsamda iş birliğine ilk olarak Siirt’te bulunan Özel Nergis Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile başladı.

Ayrıca Azerbaycan’da da otizmli bireylerin hayatlarına dokunacak SOBE. Protokol kapsamında otizmli bireylerin eğitsel ihtiyaçları belirlenecek, öğretmenlerin mesleki gelişimleri desteklenecek ve ailelerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim seminerleri düzenlenecek. İşte bu bile ne kadar büyük bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Gerçekten gurur duydum.

Hayat boyu el ele olacağız sloganıyla çabalayan öğretmenler başta olmak üzere SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı yürekten kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.