Türkiye’de kullanıma sunuldu

Türkiye’de kullanıma sunuldu

Yakın Doğu Üniversitesi’nin geliştirdiği koruyucu nazal sprey Olirin, İkas Pharma tarafından KKTC’nin ardından Türkiye’de de kullanıma sunuldu

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Perugia Üniversitesi, Avrupa Biyoteknoloji Derneği (EBTNA) ve İtalyan MAGI Group ortaklığında geliştirdiği koruyucu burun spreyi Olirin, İkas Pharma tarafından KKTC’nin ardından Türkiye’de de kullanıma sunuldu. 

Türkiye’nin en büyük online alışveriş siteleri Hepsiburada, Trendyol, N11, Morhipo, Çiçeksepeti ve Gittigidiyor’da satılmaya başlanan koruyucu nazal sprey Olirin, burun ve ağız yoluyla uygulandığında virüslerin üst solunum yolundaki hücrelere bağlanmasını engelleyip diğer yandan antiviral etkisi ile virüsleri öldürerek çift yönlü bir koruma sağlıyor. Olirin, yakın zamanda ezcanelerden de alınabilecek. 

Olirin, İtalya ve KKTC’nin ardından Türkiye’de!

Şubat 2021’de İtalya’da, Ağustos 2021’de ise KKTC’de kullanılmaya başlanan sprey, zeytin yaprağı özünden üretilen doğal içerikli bir ürün. Marka seçimi de İngilizce’de zeytin anlamına gelen “olive” kelimesinden esinlenilerek yapılan Olirin, tamamen doğal bileşenlerden üretildiği için “koruyucu gıda takviyesi” statüsünde. 

Yakın Doğu Üniversitesi’nin proje ve patent ortağı olduğu Olirin’in ruhsat, üretim ve satış yetkisi ise Kuzey Kıbrıs'ın dünya standartlarında ilaç tedariği sağlayan ve ecza depoculuğunda sektörün en genç şirketlerinden biri olan İkas Pharma’ya ait. 

Türkiye ve dünyanın diğer bölgelerinden satış temsilciliği için talepte bulunan farklı ilaç firmalarının tekliflerini de değerlendiren İkas Pharma, Olirin Nazal Sprey için distribütörlük anlaşmaları imzaladı. Ürünün Türkiye depo satış distribütörlüğü için MNC firması ile anlaşan İkas Pharma, dijital platformlar satış yetkisini de Ralem Group Digital Marketing şirketine verdi. Böylece Olirin Nazal Sprey, artık Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden olan Hepsiburada, Trendyol, Morhipo, Çiçeksepeti, N11 ve Gittigidiyor’da satılmaya başlandı.

KKTC’de geliştirilen ilk OTC

Olirin’in KKTC’nin OTC alanındaki ilk milli ürünü olduğunu vurgulayan İkas Pharma Genel Müdürü Hasan Kölel, kısa bir süre önce KKTC’de kullanıma sundukları koruyucu nazal sprey Olirin’i Türkiye’de de kullanıma sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Olirin Nazal Sprey’in çok kısa bir süre içinde hem yurt içinde hem de yurt dışı pazarlarda yüksek talep görüyor olmasından dolayı mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu ürüne aklını, emeğini koyan Yakın Doğu Üniversitesi'nin değerli akademisyenlerine teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Türkiye’de yaptıkları yeni anlaşmalardan ötürü heyecan duyduklarını ifade eden Kölel, “KKTC’de ecza depoculuğu sektöründe bir ilk olarak, İkas Pharma Olirin Nazal Sprey’in ruhsat, üretim ve pazarlama alanında tüm haklarını elinde bulunduruyor. Olirin için Türkiye’de MNC şirketi ve Ralem Group Digital Marketing şirketi ile anlaşma imzaladık. Bu anlaşmalar ile Olirin’in online satış platformlarında da satışına başlandı. Türkiye’de ecza depoları aracılığı ile yakın zamanda eczanelerde de olacak. Ayrıca, Asya Bölgesi distribütörlük görüşmelerini sürdürüyoruz” dedi.

Virüslere karşı koruyucu bariyer sağlıyor

İkas Pharma’nın ilaç tedariği ve ecza depoculuğu faaliyetlerinin yanı sıra kendi ürünleri ile OTC alanında faaliyet gösterdiğini söyleyen İkas Pharma Direktörler Kurulu Üyesi Dr. Serkut Yalçın, “Olirin Nazal Sprey, bu alanda ilk ürünümüz. Bir supleman, doğal katkı ürünü olan Olirin, üst solunum yolu viral enfeksiyonlarında virüs bariyeri oluşturarak, korunma amaçlı katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Maske, mesafe, hijyen ve Olirin Nazal Sprey... 

“Olirin’in Türkiye’de kullanıma sunulması için İkas Pharma ile stratejik bir iş birliğine imza attık” diyen MNC ve Bereket İlaç A.Ş. Genel Müdürü Mesut Bereket ise “Olirin, doğal içeriği ile OTC kapsamında direkt eczaneden alınabiliyor. İçinden geçtiğimiz dönem itibari ile ‘maske, mesafe, hijyen’ tedbirleri ile birlikte kullanıldığında Olirin, virüse karşı savunmayı daha güçlü kılıyor. Olirin’in geliştirme sürecinde yapılan araştırmalar ve bilimsel yayınlar heyecan verici. Bu projenin içinde olmaktan, ürünün Türkiye pazarında satış yetkisine sahip olmaktan büyük gurur duyuyoruz” ifadesini kullandı. 

Ralem Group Digital Marketing şirketi Genel Müdürü Bora Koçak ise, “Bugünün ekonomisinde dijital pazarlamanın yeri gitgide büyüyor. Ramel Grup olarak, Olirin’in Türkiye “digital marketing” satış yetkisine sahip olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Olirin Nazal Sprey, Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinde artık kolaylıkla alınabilecek” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.