"Temel Eğitimde 10 bin Okul" projesi için biraraya geldiler

"Temel Eğitimde 10 bin Okul" projesi için biraraya geldiler

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında Mevlana Öğretmenevinde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Temel Eğitimde 10 bin Okul projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Daire Başkanı Zafer Haşimoğlu’nun gerekli bilgilendirmede bulunacağını belirterek Konya’nın bu süreçte elinden geleni yapacağını söyledi. Tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Zafer Haşimoğlu da 5 yaş okul öncesi dönem okullaşma oranının %100’e çıkartılmasının Bakanlığın bir hedefi olduğunu belirterek bu oranın bugün itibariyle %78 olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili mevzuata dair bilgilendirme yapan Haşimoğlu, hedefe ulaşmak için yapılacak çalışmalara da değindi. 31 ilçe milli eğitim müdürü de ilçelerindeki okul öncesi okullaşma oranı ve derslik/okul ihtiyaçlarına dair bilgi verdi.

5 yaş okul öncesi dönem okullaşma oranının %100’e çıkartılması hedefine dair neler yapılabileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.