Şiddete karşı farkındalık kampanyası istiyorlar

Şiddete karşı farkındalık kampanyası istiyorlar

Son aylarda Sağlık çalışanlarına şiddetin her geçen gün ve ay artması münasebetiyle Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay: "Sağlıkta şiddet her geçen ay artarak devam ediyor. Ülke genelinde ve Konya'da sağlıkta şiddete karşı farkındalık kampanyası mutlaka başlatılmalıdır” dedi.

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2021 Sağlık Çalışanları Yılı’ ama sağlık çalışanlarına şiddet bir türlü önlenemiyor. Yılın son günlerini yaşamamıza rağmen şiddet her geçen gün sağlık çalışanlarını daha fazla tehdit ediyor. Hastane koridorları her gün yeni olaylara, yeni faillere ev sahipliği yapıyor. En acısı da bu olaylara karşı toplumsal farkındalığın oluşmamasıdır.

Hayatın her alanında şiddete karşı bir farkındalık kampanyası acil olarak hayata geçirilmelidir. Siyasetçi, sanatçı, yazar, sporcu gibi kitleler nezdinde rol model olan kimseler, kullandığı ifadelere dikkat etmeli, sağlık çalışanlarını hedef haline getirmemelidir. Çünkü sağlık çalışanları, can kurtarmak gibi kutsal bir meslek icra ediyorlar.

Sağlık Bakanlığın bir an önce sağlıkta şiddete karşı bir duyarlılık kampanyası oluşturması elzem hale gelmiştir. Yapılacak bir kampanyada Sağlık-Sen olarak elimizi taşın altına koymaktan asla geri durmayacağımızın bilinmesini istiyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.