Otizm eğitimi için çalıştay düzenlendi

Otizm eğitimi için çalıştay düzenlendi

‘Otizm Eğitimde Kanıta Dayalı Uygulamalar” isimli Erasmus+ projesi kapsamında 16-18 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘İyi Uygulamaların Paylaşımı Çalıştayı’ açılış programı, Mevlana Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Konya geneli 6 ilçe ve 12 okuldan 35 öğretmenimizin katıldığı çalıştayda, 4 farklı ülkede hizmet içi eğitim kurslarına gönderilen özel eğitim öğretmenlerinin edindikleri tecrübelerle alakalı sunumlar yapmaları ve iyi uygulamalar hakkında istişarelerde bulunmaları amaçlanıyor.

Programın açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 3 gün sürecek bu çalıştayın, “Otizm Eğitiminde Konya Modeli”nin oluşturulması noktasında çok önemli olduğunu ifade etti. Özel eğitim öğretmenlerinin 4 farklı ülkede gözlemledikleri iyi uygulamaları burada paylaşarak yeni çalışmalara da öncülük edeceklerini söyledi. Özel eğitimin önemine de vurgu yapan Büyük, tüm katılımcılara ve projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

3 gün boyunca Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden akademisyenlerin konuşmacı olarak katkı sunacağı çalıştay, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün açılış konuşmasının ardından Dr. Öğretim Üyesi Zehra Atbaşı’nın sunumlarıyla devam etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.