"Öğretmenlik meslek kanunu tasarısı kamuoyuyla paylaşılmalı"

"Öğretmenlik meslek kanunu tasarısı kamuoyuyla paylaşılmalı"

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ali Köç, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bu ay içerisinde TBMM’ye geleceği ifadeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu

Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şubesinin Başkanı Ali Köç : “Türk Eğitim Sen olarak, öğretmenlik mesleğinin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak, öğretmenlerin itibarını artıracak bir meslek kanunu hazırlanması gerektiğini yıllardır vurguluyoruz.

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemleri ile yeniden gündeme gelen ve hazırlıklarının tamamlandığı ifade edilen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bütçe görüşmelerinin ardından zaman kaybedilmeden TBMM’ye getirilmesini istiyoruz.

Tabi bu konuda bizlerin yani paydaşların da görüşü mutlaka alınmalıdır. 657 Sayılı DMK’dan kaynaklanan haklarımızın baki kalması kaydıyla bu kanunu destekliyoruz. Kanun; kariyer basamaklarının sınavsız olarak düzenlenmesi, Zorunlu Hizmet Tazminatı, eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici yasal düzenlemeler başta olmak üzere taleplerimiz doğrultusunda çıkarılmalıdır.Haber olduğu belirtilen öğretmenlik meslek kanunu tasarısının eğitim sendikaları ve eğitim kamuoyu ile mutlaka paylaşılmalıdır.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.