NEÜ ve İstanbul Üniversitesinden yayıncılık alanında iş birliği

NEÜ ve İstanbul Üniversitesinden yayıncılık alanında iş birliği

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar ile NEÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörü ve NEÜ Yayınevi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci, Necmettin Erbakan Üniversitesi Yayınevi ile İstanbul Üniversitesi Yayınevi arasında bilimsel yayıncılık işbirliği istişare edildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar ile NEÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörü ve NEÜ Yayınevi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci, Necmettin Erbakan Üniversitesi Yayınevi (NEU PRESS) ile İstanbul Üniversitesi Yayınevi (IU PRESS) arasında bilimsel yayıncılık alanında iş birliği görüşmesi yapmak adına İstanbul Üniversitesini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar ve NEÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan, IU PRESS Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Metin Tunç ve ekibiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda üniversitelerin bilimsel yayıncılık alanında yaptığı faaliyetler, uluslararası işbirlikleri, iki kurum ve birim arasında yapılması planlanan ortak çalışma, bilimsel faaliyetler ve iş birlikleri görüşüldü.

Toplantıda konuşan NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, NEU PRESS ile IU PRESS arasında kurulacak iş birliği köprülerinin, Türkiye’deki üniversiteler nezdinde bilimsel yayıncılığa ciddi katkılar sunacağını vurguladı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan, yapılacak olan iş birliğinin iki kuruma ve yükseköğretim camiasına önemli yansımalarının olacağını ifade etti.

Ziyaret, heyetlerin karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.