Ekoloji Elçileri Projesi kapanış toplantısı yapıldı

Ekoloji Elçileri Projesi kapanış toplantısı yapıldı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında geliştirilen "Ekoloji Elçileri" projesinin kapanış programı, Meram Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Çevre sorunlarının en önemli problemlerden biri haline geldiği günümüz dünyasında, okulöncesi yaş grubundaki çocuklarda çevre bilincini artırmaya yönelik deney, gözlem, oyunlaştırma, drama, eğitsel oyunlar, STEAM, masal anlatımı ve doğa gözlemine dayanan etkinlikleri içeren proje kapsamında yapılan çalışmalar düzenlenen bir sergiyle tanıtıldı.

Proje faaliyetlerini anlatan bir videonun izlenmesi ve öğrenciler tarafından yapılan ritim gösterilerinin ardından katılımcılar projeye dair duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Programa Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yöneticilerinin yanı sıra Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünden Doç. Dr. Bengü Türkoğlu, KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Doktor Öğretim Üyesi Hatice Yalçın ve projede görev alan öğretmenler katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.