ZMO Konya'da Burak Kırkgöz dönemi

ZMO Konya'da Burak Kırkgöz dönemi

TMMOB- Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi’nin 14. Olağan Genel Kurul Toplantısı Konya Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı genel kurulda 441 oy alan Burak Kırkgöz ZMO Konya Şubesi Başkanlığına seçildi. Diğer aday Celil Çalış ise 213 oy aldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının hep birlikte okunmasıyla başlayan kongre de divan kurulu oluşturulurken başkanlığını Prof Dr. Bayram Sade yaptı.

Toplantıda konuşan Konya Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Murat Akbulut, “2 yıl önce Aralık ayı içerisinde bu göreve geldik. Göreve geldikten kısa bir süre sonra pandemi hayatımıza giriş yaptı ve görevde bulunduğumuz süre boyunca ekibimizle beraber elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Ancak geldiğimiz noktada artık görevi devretme vakti geldi” şeklinde konuştu.

Başkan Adaylarından Celil Çalış’ ın konuşmasının ardından konuşan Ziraat mühendisleri odasında köklü değişiklere imza atacaklarını belirten diğer adayı Burak Kırkgöz ise şunları kaydetti: “Meslektaşların birbirleriyle iletişim kurmasını ve dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulan kuruluşlardır odalar. Salgın hastalıkların, kuraklığın ve birçok sıkıntının baş gösterdiği günümüzde gıdanın, tarımın, hayvancılığın öneminin anlaşıldığı bugün üretimin aksamaması için gecesini gündüzüne katmış meslektaşlarımızın kıymetini tüm Türkiye'nin fark ettiği kanaatindeyiz. Tam da böyle zorlu bir süreçte üretimin temel ziraat mühendisleri odası Konya şubemizin seçimlerini yapıyoruz. Odamızın kuruluşundan bu zamana kadar maddi manevi emeği olan tüm meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Protokol konuşmalarının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu ve icrası gerçekleştirildi Daha sonra ise seçimlere geçildi. Seçimler sonucunda İki adayın yarıştığı genel kurulda 441 oy alan Burak Kırkgöz ZMO Konya Şubesi Başkanlığına seçildi. Diğer aday Celil Çalış ise 213 oy aldı.

Ziraat Mühendisleri Odası 14. Olağan genel kurulu aile fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.