TÜRSAB'dan Halkapınar gezisi

TÜRSAB'dan Halkapınar gezisi

TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan, yönetim kurulu üyeleri ve TÜRSAB’a bağlı turizm ve seyahat acentalarının yöneticilerinin de katıldığı Halkapınar İlçesine yapılan gezide; Halkapınar ve bölgesinin turizminin geliştirilmesi amaçlandı.

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulunu(B.T.K.) ve turizm ve Seyahat Acentaları yöneticilerini Halkapınar İlçe Belediye Başkanı Mehmet Bakkal misafir etti.

TÜRSAB Konya heyeti Halkapınar İlçesi ve bölgesinde bulunan Tarihi İvriz kaya anıtı diğer ismiyle Hitit kabartması olan tarım anıtını ve İvriz su kaynağını, kızlar oğlanlar manastırını, kaleimindos, kayasaray mahallesindeki tarihi yerleri, Karayusuflu mahallesindeki 450-480 yıllık tarihi Çınar ağaçlarını, Tont kalesini ve saybaşı tesislerini ziyaret ederek, yerinde eksiklikleri gördüler.

Halkapınar gezisinde TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan yönetim kurulu üyeleriyle

Halkapınar İlçe Belediye Başkanı Mehmet Bakkal’ı makamında ziyaret ederek, “TÜRSAB Konya Bölge olarak ilçelerimizin turizm değerlerini tanıtmak amacıyla geziler yapıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Halkapınar ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini yakından tanıyıp, eksikliklerini yerinde görmek amacıyla ziyarete geldik. Bizi kabul edip, misafir ettiğinizden dolayı size ve personelinize teşekkür ediyoruz. Halkapınar’a günlük turlar düzenleyebiliriz. Gördüğümüz kadarıyla Karavan ve kamp turizmi için çalışmalarınız var. Bunun yanında Yamaç paraşüt uçuşları ve eğitimleri, dağcılık kulüpleri ile gezi programları ve kampçılık gibi doğa sporları da yapılıyor. Ayrıca Halkapınar ve bölgesinde tarihi, turistik, ekolojik, doğal güzellik ve gastronomi alanlarında önemli ve zengin değerlerinizde bulunuyor. Bütün bunlar turizm merkezi olmanız için oldukça önemli değerlendir. Düzenleyeceğimiz turların ihtiyaçlarının giderilmesi için tesisler yapılmalıdır. Birlikte yapacağımız çalışmalarla Halkapınar ve bölgesi en kısa zamanda turizm merkezi haline gelir. Bunun için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi

Hedefimiz, Halkapınar ve bölgesini turizm merkezi haline getirmektir

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal Halkapınar’ın turizm değerlerini tanıtmak istediklerini dile getirerek, “Halkapınar ilçemiz ve bölgesinde tarihi ve doğal güzelliklerimiz var. Zaten ilçemizin İvriz bölgesinde bulunan tarihi kaya anıtı ülkemiz ve dünya genelinde biliniyor. Tarihi, turistik, ekolojik, doğal güzellik ve gastronomi alanlarında önemli ve zengin değerlerimiz vardır. İvriz barajımızın etrafı doğal güzellikleriyle karavan ve kamp turizmine elverişlidir. İlçemizde halen Yamaç paraşüt uçuşları ve eğitimleri, dağcılık kulüpleri ile gezi programları ve kampçılık gibi doğa sporları yapılmaktadır. İlçemizin turizminin gelişimi için sizlerden destek bekliyoruz. Ayrıca bölgemizdeki Aksu Şelalesi ve Ulu Çam bulunmaktadır. Aydos Dağı eteklerinde kurulu bulunan mahallelerimizde tanıtılmayı bekleyen dalbastı kirazı yetiştiriciliği yapılıyor. Büyükdoğan Mahallemizde şarap üretiminde kullanılan sinandı üzüm üreticiliği de yapılmaktadır. Ayrıca ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimiz belediyemiz bünyesinde işletilen Saybaşı Sosyal Tesislerinde dinlenerek, yemek ihtiyaçlarını giderebilirler. Turizm bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Konya Büyükşehir belediyesiyle turizmi geliştirmek için projelerimiz bulunuyor. Halkapınar ve bölgemizi turizm merkezi haline getirmek hedefindeyiz. TÜRSAB ile yapacağımız işbirliği sayesinde bölgemizi tanıtmak istiyoruz. Özellikle 2022 yılındaki tur programlarına ilçemizi dâhil etmeniz bizi büyük bir katkı yapacaktır. Davetimizi kırmayıp düzenlemiş olduğumuz gezi programına katıldığınız için sizlere ve turizm ve seyahat acentaları yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gezi sonunda Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal’a TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan bir tablo hediye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.