Türk Tarım Orman-Sen'de Ziya Acar güven tazeledi

Türk Tarım Orman-Sen'de Ziya Acar güven tazeledi

Türk Tarım Orman-Sen Konya Şube Başkanlığının 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı Konya Makine Mühendisleri odası konferans salonunda Genel Başkan Ahmet Demirci ve Genel Başkan Yardımcısı Semih Sarı ve çok sayıda delegenin katılımıyla yapıldı

Mevcut başkan Ziya Acar. Katılımcı delegenin tümünün oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilirken, güven tazeledi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda ilk önce divan oluşturuldu ve ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi. İlk sözü mevcut başkan Ziya Acar yaptı. Başkan Acar” Türk Tarım Orman Sen Konya Şubesi olarak her zaman dik ve omurgalı duruş gösteren üyelerimiz yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bizlere üyelerimiz adına hak ve adaletten başka bir şey istemedik ve istemeyiz de Tüm baskılara rağmen üyelerimizle birlikte dik duruşumuzu ve dik yürüyüşümüzü sürdürdük. Bugüne kadar bizlerle beraber ve kol kola yürüyen tüm üyelerimize canı gönülden kutluyorum.” Dedi.

Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci ise; “ Türkiye Kamu Sen ve Türk Tarım Orman Sen olarak tüm kamu çalışanlarının haklve hukuklarını alabilmek adına tüm alanlarda çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz.6. dönem toplu görüşme masasında kamu çalışanları adına kazanılan kazanımlarda Kamu-Sen’in ve kendi iş kolumuzda ise Türk Tarım Orman Sen’in imzası var. Kamu çalışanları bunun farkındadır. Onun için Türk Tarım Orman-Sendikasına teveccühler ve katılımlar her geçen artarak devam etmektedir. Bunun neticesinde son aylarda 6 ilimizde yeni şubeler açarak, şube sayımızı artırdık. İnşallah en kısa zaman diliminde ise tekrar yetkili sendika olmak için çalışmalarımızı sıklaştıracağız. Son aylarda üye sayımız her geçen gün artmaktadır. En önemli bu üyelerin gençlerden oluşması bizleri gelecek için daha da umutlandırmaktadır. Bizler bu devletin memurlarıyız. Onun için var gücümüzle çalışmak zorundayız.”dedi.

Protokol konuşmalarının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu. Daha sonra yönetim, denetim ve genel merkez delegeleri seçimleri yapıldı.Tek listenin katıldığı seçimde mevcut başkan Ziya Acar genel kurula katılan delegelerin çoğunun oyunu alarak yeniden Türk Tarım Orman-Sen Konya Şube Başkanlığına seçildi.

Genel kurulda ayrıca sendika görev yapan ve dik duruşunu gösteren üyelere hizmetlerinden dolayı birer plaket takdim edildi.

7. Olağan Genel Kurulda güven tazelenen Başkan Ziya Acar yaptığı teşekkür konuşmasında, “ Görevi teslim aldığımız günden bugüne kadar üyelerimizin hak ve hukuklarını korumak için mücadele ettik. Bundan sonra ise görevimize kaldığımız yerden itibaren devam edeceğiz. Son olarak şunu söylemek istiyorum ki sendikacılıkta her zaman dik durduk ve durmaya devam edeceğiz” dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.