Taşpınar, PANKOBİRLİK Genel Başkanlığı'na aday

Taşpınar, PANKOBİRLİK Genel Başkanlığı'na aday

Özkan Taşpınar Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan adaylığını açıkladı.

Özkan Taşpınar Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan adaylığını açıkladı. Basın mensuplarıyla kahvaltı programında biraraya gelen Taşpınar adaylığı ile ilgili şunları söyledi:

"Tarladaki ürünümüzü 45 tesisimizde işleyip, rafa çıkarıp daha çok kazanmak için;

Çiftçimizin tarladaki, ahırdaki işini kolaylaştırmak, tarlada dökülen alın terinin hakkını savunmak için;

Pancar ve şekeri en ön sıraya koyup, ayçiçeği, mısır, patates, arpa, buğday, süt, besi gibi her ürettiğimizin kıymetini ve üretimini arttırmaya adayım.

Tüm çalışanlarımızın aidiyet duygusunu arttırmaya, işlerini kolaylaştırmaya, emeklerinin karşılığını vermeye, adaletle davranmaya adayım.

Kooperatifimiz iştiraklerinin sevk ve idaresinin üst düzey bir gayrete ihtiyaç duyduğunu, 46.000 ortağımızın hak ve menfaatlerini koruyabilmenin ve daha yukarı taşıyabilmenin birikim gerektirdiğini biliyorum. Tüm mesaimi kooperatifimiz ve ortaklarımıza vakfedeceğime kuşku yok.

Bu görev, Sayın Başkan Recep Konuk’un nöbet değişimini işaret etmesi sonrası hemen talip olunacak bir görev değildi. En azından benim için önce seçimi kazanalım sonrasında muhakkak destek gelecektir denilecek bir görev hiç değildi. Önce nefsime dönüp bakmam, kendi tecrübe ve yetkinliklerimin bu dev yapıyı yönetmeye yetip yetmeyeceğine dair samimi ve dürüst bir değerlendirme yapmam gerekiyordu.

Sonrasında sorumluluğunu üstlenmeye talip olduğum kurumun işlerine bakmam, mevcudu muhafaza etmeyi ve işleyişle ilgili sorunları derinlemesine analiz ile bunları aşabilecek çözümler olup olmadığını, çözümle ilgili hususları bizzat teyit etmem gerekiyordu. Dersime çalıştım, yöneticilerden finans uzmanlarına, ziraatçılardan sektör paydaşlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede hazırlıklarımızı yaparak kısa ve uzun vadeli bir program oluşturduk.

Konya Şeker ülke tarımı ve ekonomisinin göz bebeğidir. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin, Konya’dan Türkiye’ye ve dünyaya uzanan bir etkinlik alanı vardır. Bu devasa organizasyondaki nöbet değişimi üretici kadar tüketiciyi, Konya’yı ve ülke ekonomisini yakından ilgilendirmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.