Selçuklu'dan yeşil dokuya katkı

Selçuklu'dan yeşil dokuya katkı

Ağaçlandırma çalışmalarını ilçenin farklı noktalarında sürdüren Selçuklu Belediyesi Anadolu Gelişim Okulları ile birlikte fidan dikimi etkinliği düzenledi.

Daha yeşil bir Selçuklu için ilçenin farklı noktalarında örnek çalışmalar yürüten Selçuklu Belediyesi Özel Anadolu Gelişim Okulları ile birlikte okulun yan tarafında bulunan arsada fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi. 

Gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Daha önce Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret ederek  okula asfalt yol talebinde bulunan Damla Girgin isimli öğrencinin Başkan Pekyatırmacı ile karşılaşmasında ise renkli anlar oluştu.

“Bütün okullarımız bütün öğrencilerimiz bizim için aynı kıymettedir”

Eğitime olan desteklerini her platformda sürdürdüklerine dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Bizim Anadolu Gelişim Okulları’na Kovid sürecinden dolayı bir ziyaretimiz olmamıştı ama okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin ziyareti sonrasında bir irtibatımız oluştu. Öncelikle ben Damla'ya teşekkür ediyorum buradaki bir ihtiyacı bize çok güzel bir dille ifade etti.  Biz de hemen o problemi hallettik.  İnşallah bütün okul ve öğrencilerimiz memnun kalmıştır. Okulumuzun çevresinde herhalde bir engel kalmadı artık. Okul şehrimizin çok güzel bir yerinde adeta bütün şehri gören bir konumda hem güzel havası ve manzarası ile hakikaten güzel bir noktada bulunuyor.  Buradaki  bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum öğretmenlerimize ve okul idarecilerine kolaylıklar diliyorum. İnşallah eğitim öğretim hayatını güzel bir şekilde geçirirler bundan sonraki süreçte de eğitimlerine en güzel şekilde devam ederler.  Biz de Selçuklu Belediyesi olarak her zaman eğitim noktasında hem il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile hem de okul idaremiz ile birlikte elimizden ne gelirse katkı sunmak anlamında gayret ediyoruz.  Bu noktada özel okul devlet okulu ayrımı yapmıyoruz bütün okullarımız bütün öğrencilerimiz bizim için birdir hiçbir ayrımları yoktur. Hizmet noktasında ne yapmamız gerekiyorsa belediye olarak okullarımızın yanındayız bunu bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum.  Bugün de güzel bir amaç için öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle birlikteyiz ilçe milli eğitim müdürümüzün de katıldığı etkinlikle fidan dikeceğiz.  Okulumuzun içerisinde zaten güzel bir ağaçlandırma alanı var onun haricinde burada da bir katkı sunmuş olacağız. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize tekrar teşekkür ediyorum kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu. 

“Eğitimle alakalı her konuda belediyemizin desteği yanımızda “

Çevreye,doğaya saygılı, sosyal sorumluluk bilincinde olan nesillerin yetişmesi adına bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğuna vurgu yapan Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar: “Özel okullar bizim eğitim yükümüzü paylaşan kurumlarımız ve sağlıklı,sağlam, bu vatanı emanet alacak gelecek yeni nesillerin yetişmesine katkı sunan kurumlar olduğunu düşünüyoruz. Hep birlikte nesilleri iyi yetiştirmek en büyük arzumuz ve temennimiz. Bu anlamda bizim yükümüzü paylaşan, bize her türlü desteği sunan belediyemize teşekkür etmek istiyorum. Her zaman eğitimin yanında oldular. Bu programın da hayırlara vesile olmasını diliyor tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayacılar’ın ardından söz alan Anadolu Gelişim Okulları Müdürü Ertan Dündar Selçuklu Belediyesi ve  Başkan Pekyatırmacı’ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların sonrasında Başkan Pekyatırmacı öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.