"Öğretmenler tüm değerlerimizi yarınlara ulaştıran köprüdür "

"Öğretmenler tüm değerlerimizi yarınlara ulaştıran köprüdür "

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Öğrettikleri her harf ile kırk yıl hatır bırakan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Milletvekili Halil Etyemez,  tek sevdası insan yetiştirmek olan ve bu uğurda canlarını feda eden şehit öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi. 

Yurdun her köşesinde fedakarca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerin her türlü övgü ve takdire layık olduğunu vurgulayan Milletvekili Etyemez, “Bizler 'Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi' emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Öğretmenlerimiz, istikbal meşalemizin taşıyıcısı çocuklarımız ve gençlerimizin ruhi, fiziki ve zihni gelişiminde inkar edilmez bir yere sahiptirler. Bizi biz yapan ne kadar değer, güzellik ve erdem varsa hepsini yarınlarımıza ulaştıran köprüdür öğretmenlerimiz. Bugünlere gelmemizde öğretmenlerimizin emeği var, alın teri var, akıl teri var. Kutsal bir görevi ve hizmeti yerine getiren öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz.” dedi. 

Öğretmenlik mesleğinin her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği olduğunun altını çizen Halil Etyemez, öğretmenliğin ahlaki erdemler üzerine inşa edilmesi gerektiğini kaydetti.  Etyemez, “Eğitim ahlaki bir faaliyettir. Ahlak eğitiminde en önemli iş, model olmaktır. Öğretmen çocuğa iyi bir örnek olamazsa, ahlak eğitiminde başarıyı yakalaması mümkün değildir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Unutmayınız, kelebeklerin ışığa koştuğu gibi çocuk yürekler, genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir. Öğretmen sadece bilgi aktaran değil bilgiyi hazmetmiş ve hayatına aksettirmiş canlı bir örnektir. Kendi örnekliğiyle öğrencilerine aklını kullanabilmeyi, düşünebilmeyi, fikir beyan edebilmeyi öğreten bir rehber olmalıdır.” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.