Milletvekili Özboyacı’dan muhalefete sert eleştiriler

Milletvekili Özboyacı’dan muhalefete sert eleştiriler

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde konuşma gerçekleştirdi. Özboyacı konuşmasında AK Parti’nin 19 yıllık yatırımlarını anlatırken, muhalefete de yüklendi.

TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında konuşma gerçekleştiren Özboyacı, AK Parti iktidarlarında 20. kez bütçe yapmanın onurunu yaşadıklarını belirtirken, AK Parti’ye duyulan güven ile nice bütçeleri yapmaya devam edeceklerini belirtti. Öte yandan konuşmasında muhalefete yönelik eleştiriler de yapan Özboyacı’nın, Millet İttifakı’na yönelik “Kimi aday göstereceğinizi bilemem ama kimden Cumhurbaşkanı olmaz ben size söyleyeyim” ifadelerini kullanarak, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olamayacağına dikkat çekti.

MUHALEFET GÖRMÜYOR, DUYMUYOR VE KONUŞMUYOR

Geride bıraktıkları günlerde, AK Parti’nin Milletvekilleri, Grup Başkanvekilleri ve Bakanları ile Türkiye’nin 19 yılda yaptıklarını anlattıklarını ancak muhalefetin bunu görmediğini, duymadığını ifade eden Özboyacı, “Biz ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım, muhalefet bu gerçekleri görmüyor, duymuyor ve konuşmuyor. Neyse ki, bir Allah razı olsun bile diyemeyen muhalefete rağmen milletimiz hizmetlerimizi görüyor, duyuyor ve 19 yıldır kesintisiz takdir ediyor” dedi.

Muhalefetin sanki hala eski Türkiye’de yaşarmış gibi konuştuğuna da değinen Selman Özboyacı, “Bu Gazi Meclisteki oturumlara Adana’dan, Mersin’den, Niğde’den gelen muhalefet vekilleri, sanki Ankara-Niğde Otoyolu’ndan değil de tarla yolundan gelmiş gibi konuşuyorlar. Konya’dan, Eskişehir’den gelen muhalefet vekilleri, hızlı trenle değil de kara trenle seyahat ediyormuş gibi konuşuyorlar. Bursa’dan İstanbul’a giden muhalefet vekilleri, sanki Osmangazi Köprüsü’nü değil de hala feribotları kullanıyormuş gibi konuşuyorlar. Buraya uçakla gelen muhalefet milletvekilleri, İstanbul’da Avrupa’nın en büyük havalimanını ve Türkiye’nin dört bir yanında iktidarımız tarafından inşa edilmiş havalimanlarını hiç kullanmamış gibi konuşuyorlar. Burada sanattan konuşan muhalefet vekilleri, sanki İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nin, Ankara’da CSO Ada’nın yerine çadırlarda konserler veriliyormuş gibi konuşuyorlar. Burada sağlıktan konuşan muhalefet vekilleri, dev şehir hastanelerinde otel konforundaki sağlık hizmeti yerine mezbelelik binalarda doktor peşinde koşuluyormuş, doktor bulunsa ilaç bulunamıyormuş, parası olmayan, hastanede rehin kalıyormuş gibi konuşuyorlar. Burada eğitimden konuşan muhalefet vekilleri, anne ve babalar her sene başında ders kitaplarını almanın derdine düşüyormuş, üniversite öğrencilerinden harç alınıyormuş, 20-30 kişilik koğuş tipi yıkık dökük yurtlarda öğrenciler barınmaya çalışıyormuş gibi konuşuyorlar. Burada sanayiden, teknolojiden bahseden muhalefet vekilleri, Anıtkabir’in bayrak direğinin lastiğini bile üretemeyen, devrim otomobili yolda bırakılan, uçak fabrikalarının kapısına kilit vurulan bir Türkiye varmış gibi konuşuyorlar. Burada özgürlükten ve demokrasiden bahseden muhalefet vekilleri, üniversitelerde ikna odaları varmış, şiir okuyanlar hapse atılıyormuş, askeri vesayetin nefesi siyasetin ensesindeymiş gibi konuşuyorlar. Evet hamdolsun, biz bu eski Türkiye fragmanlarının hepsini atladık, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2 x hızla hedeflerimize ilerlemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ADAMLAR YAPTI” DEDİĞİNİ GÖRÜYORUM

19 yıldır AK Parti hükümetlerinin yaptıklarını muhalefetin de beğendiğine ve içten içe hayranlık duyduğuna da söyleyen Özboyacı, “Her şeye rağmen şuna inanıyorum ki, sizler de İHA’ları – SİHA’ları, ATAK Helikopteri’ni, Akıllı Ulaşımları, Uzay hamlelerini, Yerli Otomobili ve birçok yatırımlarımızı beğendiniz. İçinizde beğenmemiş gibi gözükenler elbette olacak ama içten içe hayranlık duyduğunuza eminim. Tabii ki bunları alkışlamanızı beklemiyorum ama gözlerinize bakınca alışık olduğunuz bir ifade ile “adamlar yaptı” dediğinizi görür gibiyim.” dedi.

GELECEK 20 YILIN BAŞARI HİKAYESİNİ DE BİZ YAZACAĞIZ

Türkiye’nin millet sevdalısı bir lider ile bu günlere kolay gelmediğinin altını çizen Özboyacı, “Millet sevdalısı bir lider ile 20 yıldır nice badireleri birlikte atlattık. Hainler darbe hevesi ile Gazi Meclisimizi bombaladı, kahraman askerlerimiz terörle mücadele ederken şehit oldu, ekonomik operasyonlar ile yükselişimize defalarca ket vurulmaya çalışıldı. Mavi Vatan’da hakkımızdan vazgeçmemiz için her türlü baskı uygulandı ve daha nicelerine karşılık hepimiz bir olduk, aziz milletimiz için üretmeye, ürettikçe büyümeye devam ettik. Biz 19 yıldır, Türkiye’nin kronik meselelerini nasıl çözdüysek, ihmal edilmiş alt ve üst yapı ihtiyacını nasıl hızla hayata geçirdiysek, bölgesinde ve dünyada söyleyeceği söz, atacağı adım takip edilen bir Türkiye’yi nasıl inşa ettiysek, gelecek 20 yılın yeni başarı hikayesini de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Cumhur İttifakı ile birlikte yine biz yazacağız” dedi.

KİMDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ BEN SİZE SÖYLEYEYİM

Millet İttifakı’nın kapalı kapılar ardında gizli dostluklarla yürüdüğüne ve bu güçle iktidar hayali kurduklarını vurgulayan Özboyacı, Millet İttifakı’na yönelik kimden Cumhurbaşkanı olmaz ben size söyleyeyim ifadeleri ile dikkat çekti. Konya Milletvekili Özboyacı, “Bugün geldiğimiz noktada iktidar hayali ile yanıp tutuşan ve bu hedeflerine ulaşmak için her türlü kirli dili kullanan, iftira ve yalanı strateji haline getirmiş, iktidarı yıpratma uğruna her dostluğu mubah gören bir yapının olduğunu görüyoruz. Millet ittifakı, kapalı kapılar ardında gizli dostlarının belirlediği rotada yürürken, biz milletimizin çizdiği istikametten asla ayrılmayacağız. Cumhur İttifakı olarak bizim hedeflerimiz de dostluklarımız da adayımız da belli. Karşımızda ise ne hedefleri ne dostlukları ne de adayı belli olmayan bir çıkar muhalefeti var. Kimi aday göstereceğinizi bilemem ama kimden Cumhurbaşkanı olmaz ben size söyleyeyim; Milletin kürsüsünden el hareketi çekenden Cumhurbaşkanı olmaz. Ülkesini yabancı ülkelerin büyükelçilerine mektupla şikâyet edenden Cumhurbaşkanı olmaz. 15 Temmuz’un faili FETÖ’cüleri bir KHK ile kamuya geri alacağım diyenden Cumhurbaşkanı olmaz. Mavi vatan için gemilerimiz Akdeniz’deyken “Ne işimiz var Libya’da” diyenden Cumhurbaşkanı olmaz. Türkiye’nin sınırında terör koridoru hayalleri kuranlar varken, tezkereye hayır diyenden Cumhurbaşkanı olmaz. Şehit yakınlarına küfür edenlere sessiz kalandan Cumhurbaşkanı da olmaz Başbakan da olmaz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.