MHP'den indirim kampanyası çağrısı

MHP'den indirim kampanyası çağrısı

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, tüm büyük ve küçük esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticisi, sanayici herkesi ürettikleri, sattıkları, pazarladıkları mal ve hizmetlerde indirime giderek başlattıkları teşvik ve katılım kampanyasına davet etti

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, yazılı bir açıklama yaparak düşen döviz kurları nedeniyle piyasaların sakinleştiğini, özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerektiğini ifade etti. Kararslan şunları söyledi: 

"Bilindiği gibi, döviz kurundaki suni artış bahane edilerek uzun zamandır ekonomide olumsuz ve karamsar bir hava estirilmek istenmiş, birtakım fırsatçılar da spekülatif ortamdan yararlanıp temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarında aşırı artışlar yapmışlardır.

Ölçüsüz fiyat artışı furyası ve gerçek üstü piyasa şartları sebebiyle vatandaşlarımızın alım gücü düşmekle kalmamış, ekonomik sıkıntılara duçar olan halkın önemli bir kesimi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaya başlamıştır.

Birileri Türk Milletine yine bir oyun kurmaya kalmışlardır. Lakin kurdukları oyunları Cumhur İttifakının sarsılmaz direnci karşısında bozulmaya mahkumdur.

Hükümetin kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminin hayata geçirilmesi üzerine, döviz kurunda uzun süredir biriken spekülatif köpük temizlenmeye başlamış, dolara koşma yarışı da sonlandırılmıştır.

Birkaç gün öncesine kadar hızına yetişilemeyen kur artışları, yeni mevduat sistemiyle dizginlenmiş, piyasalar hızla sakin bir havaya bürünmüştür.

Hem kurdaki yükselişi bahane ederek fahiş artışlarla vatandaşı soyma yarışına giren bazı firma ve kuruluşların, hem de siyasi spekülatörlerin kâr oyunu bozulmuştur.

Ancak kurdaki düşüş hızı, kur bahane edilerek her alanda, her kalemde arttırılan fiyatların gerçek ve makul rakamlara indirilmesinde görülmemektedir.

Kur reel değerlerine çekilirken; fiyatlardaki abartılı artışların sonlandırılması ve özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerekmektedir. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatları ile MHP olarak, halkın tükettiği temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında indirime gidilmesi için yurt çapında teşvik ve katılım kampanyası başlatılmıştır.

Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda MHP Konya İl teşkilatımız ve tüm ilçe teşkilatlarımız bulundukları ilçelerde esnafla, üretici ve tüccar kesimiyle, süpermarketlerin yöneticileriyle, sanayicilerle bire bir temasa geçeceklerdir.

Teşkilat mensuplarımız, milletimiz adına ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep edeceklerdir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin, partimizin 30.11.2021 tarihli grup toplantısında dile getirdiği “Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri millî birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır." şeklindeki ifadeler, partimizce başlatılan kampanyanın ilk işaret fişeği olmuştur.

Nitekim Sayın Genel Başkanımızın bu çağrısına bazı firma ve kuruluşların olumlu karşılık verdiği, ardından da bir kısım tüketim mallarının fiyatlarında indirime gidildiği memnuniyetle görülmüştür.

Bu bağlamda MHP Konya İl Başkanı Olarak Şehrimizdeki tüm büyük ve küçük esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticisi, sanayici herkesi ürettikleri, sattıkları, pazarladıkları mal ve hizmetlerde indirime giderek başlatmış olduğumuz teşvik ve katılım kampanyasına Türk Milleti adına çağırdığımı kamuoyuna duyururum.

Şimdiden kampanyamıza katılım sağlayan her esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticisi ve sanayicilere, tüm vatandaşlarımıza MHP ve Cumhur İttifakına olan inanç ve güvenleri için teşekkür ederim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.