Meram'da yeni bir konut hamlesi daha

Meram'da yeni bir konut hamlesi daha

Meram’da yeni bir konut hamlesi daha hayata geçiyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediye öncülüğünde hayata geçirilen Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde ön başvuruların 30 Eylül’de başlayacağının müjdesini verdi.

Son iki buçuk yılda Meram’ın imar sorunları için önemli adımlar atan Meram Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atıyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu çerçevede belediye öncülüğünde Aymanas Mahallesi’nde hayata geçirilen Turgutreis Konut Yapı Kooperatifi’nin detaylarını Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

BAŞKAN KAVUŞ; “HER YENİ PROJE BİZİM MUTLULUĞUMUZU VE UMUTLARIMIZI ARTIRIYOR”

Her yeni proje ile kendi mutluluklarının ve Meram’ın geleceğe dair umutlarının arttığına vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş, imar sorununun Meram’ın önünde duran en önemli sorunlardan biri olduğunu hatırlatarak şunları ifade etti; “İmar sorunu Meramlının bizden acilen çözmemizi beklediği sorunlar listesinin en başında yer aldı. Biz bu soruna neşter vurmaktan da öte konuyu Meram’ın gündeminden tamamen çıkarmak adına göreve başladığımız ilk andan itibaren yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu çabalarımızın sonuçlarını da birer birer alıyor, şehircilik alanında ciddi, önemli adımlar atıyoruz.”

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’IN İMAR SORUNLARI İÇİN HIZLI ÇÖZÜMLER ÜRETTİK”

Daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilmek adına İmar Müdürlüğünde çalışan personel sayısını artırarak işe başladıklarını belirten Başkan Kavuş, bu sayede son iki

buçuk yılın Meram’ın imar çalışmalarında adeta atılım yılı olduğunu söyledi. Bu süre zarfında 22 mahallede 20 milyon 22 alanda 20 bin maliki ilgilendiren imar düzenlemesi gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Bu rakamları hiçbir zaman yeterli görmedik. Başta da söylediğim gibi bu sorunu Meram’ın gündeminden tamamen kaldırana kadar dur durak dinlemeden, çalışmalarımızı 7/24 sürdürerek, soluksuz emek sarfetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN KAVUŞ; “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

Göreve başladıkları günden bu yana yetki ve ilgi alanlarının dışında da olsa Meramlıları ilgilendiren her şeyin kendilerini de yakından ilgilendirdiği anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu anlayışla belediyemiz öncülüğünde kurulan üç kooperatifi sürekli takip ettik. Geçen yılın sonu itibariyle her üç kooperatifte de anahtarların teslimlerine başladık. Bugüne değin de belediyemiz öncülüğünde hayata geçen kooperatiflerimiz de toplam 444 daire ve 50 dükkanı hak sahiplerine teslim ettik. Bu rakamları vurgulamamın en önemli nedenlerinden biri de; “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” düsturu sebebiyledir. Bu rakamlar yakalanan başarıların ve ortaya koyduğumuz performansın istatiksel ispatı niteliğindedir.”

5 FARKLI BÜYÜKLÜKTEKİ DAİRELER İÇİN ÖN BAŞVURULAR 30 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Ön başvuruları 30 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi, kapalı- açık otoparkları ve sakinlerine modern, huzur dolu bir yaşam sunacak. Meram’ın en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden biri olacak Turgutreis Evleri projesi 36.500 metrekarelik bir arsa alanı üzerine oturuyor. 591 konutun ve 1.520 metrekare ticari alanın bulunduğu projede 11.637 metrekare yeşil alan bulunuyor. Kentsel Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde bölgede yürütülen bu ilk çalışmada 5 farklı büyüklükte daire tipi bulunuyor.

Online başvuruların turgutreisevleri.com adresinden yapılacağı projede 5 farklı tipte ve büyüklükte daireler bulunacak. Dairelerin ödeme koşulları ise şu şekilde olacak.

34 adet, 98 m²’lik 2+1 Evler için 31 bin TL peşinat ve 1. 950 TL aidat,

43 adet, 120 m²’lik 2+1 Evler için 39 bin TL peşinat 2.450 TL aidat,

71 adet, 150 m² 3+1 Evler için 49 bin TL peşinat ve 2.950 TL aidat,

77 adet, 168 m² 3+1 Evler için 59 bin TL Peşinat ve 3.450 TL aidat,

63 adet, 183 m²’lik 4+1 Evler içinse 69 bin TL peşinat ve 3.950 TL aidat,

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.