Konya SMMMO'dan Anadolu Odaları Eğitim semineri

Konya SMMMO'dan Anadolu Odaları Eğitim semineri

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından geleneksel hale getirilerek bu yıl 20’incisi düzenlenen Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 tarihlerinde Belek/Antalya’da düzenlendi. Seminer, katılımcılardan tam not aldı

Her yıl Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri ve Yeminli Mali Müşavirleri bir araya getiren Anadolu Odaları Eğitim Semineri bu yıl da yoğun ilgi gördü. TÜRMOB Genel Başkanı, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, TESMER Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu Gözetim Kurulu Başkanı Derviş Altınok, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Abdullah Kiraz, GİB. Grub Başkanı Şahin Engin Uysal, SGK İşverenler Dairesi Başkanı İbrahim Özçelik, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Zurnacıoğlu, Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Cenker Göker, TÜRMOB Eğitmeni Mücahit Yılmaz, Prof. Dr. Semih Öz, Konya İş Kur Müdürü Emrah Keleş, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarlı’nın katıldığı seminere, Türkiye’nin 31 ilinden katılan oda başkanları, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerinin yanı sıra Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali müşavirler katıldı.  

DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Seminer, Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal’ın açılış konuşmaları ile başladı. Başkan Erdal, seminere katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür ederek önceleri Konya Mali Müşavirler Odası üyeleri ile başlayan, sonra tüm Anadolu’ya yayılarak geleneksel hale getirilen ve bu yıl 20.sini düzenledikleri, Anadolu Odaları Eğitim Seminerlerine, başta Konya olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanından katılan meslektaşlarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.
Konuşmasında çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Erdal, “Meslek Camiası olarak ülkemizin daha iyi yarınlara kavuşması için; ülkenin her zor durumunda ya da meslektaşlarımızın en zor şartlarında elimizden geleni bugüne kadar hep yaptık ve yine yapmaya hazırız. Bugünleri atlatmak için her zamankinden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacımız var” dedi.

Başkan Abdil Erdal’ın konuşmasının ardından TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Kamu Gözetimi Kurumu Başkanı Derviş Altınok, Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve SGK İşverenler Dairesi Başkanı İbrahim Özçelik, katılımcılara hitap ederek, programın hayırlara vesile olmasını dilediler. Programda konuşmacılara ve seminere katılan Oda Başkanlarına ayrı ayrı plaket takdimi gerçekleştirildi.

DOLU DOLU GEÇTİ

Seminerin ilk gününde, ilk oturumunda “Meslek Mensubu Sorumluluğuna Hukuki Bakış” konusu TÜRMOB Denetleme Kurulu Başkanı YMM Burhan Düz, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Zurnacıoğlu ve Prof. Dr. Cenker Göker tarafından işlendi. Öğleden sonraki ikinci oturumda ise “Güncel SGK Uygulamaları” konusu TÜRMOB Genel Saymanı SMMM M. Levent Demiröz, SGK İşverenler Daire Başkanı İbrahim Özçelik ve TÜRMOB Eğitmeni Mücahit Yılmaz tarafından anlatıldı. Seminerin ikinci günü ilk oturumunda ise “Mali Uygulamalarda e-Dönüşüm Sürecine Genel Bakış ve Gelecek Vizyonu” konulu Gelir İdaresi Daire Başkan Yardımcısı Sayın Abdullah Kiraz ve “Güncel E- Uygulamalar” konulu sunumu Yeminli Mali Müşavir Yıldırım Bozbıyık, Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Şahin Engin Uysal ve Luca Koordinatörü SMMM Cenk İçer ve “Gerçek Faydalanıcı ve Vergi Cennetleri” konulu sunumu Prof. Dr. Semih Öz tarafından Mali Müşavirlere anlatıldı. Katılımcılar, seminer konularının ihtiyaç duyulan konular olduğunu belirterek, seminerin düzenlenmesinden memnun olduklarını dile getirdiler. 3-6 Ekim 2021 tarihleri arasında 3 gece 4 gün süren seminer başarıyla sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.