Konya Bakırcılar Odası dört yılını değerlendirdi

Konya Bakırcılar Odası dört yılını değerlendirdi

Konya Bakırcılar Odası yönetim kurulunun dört yıllık değerlendirme toplantısına katılan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Bakırcılar Odası yönetiminin 4 yıllık süreçte başarılı bir yönetim sergilediğinden ve üyelerinin sorunlarının çözümü için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık ve yönetim kurulu üyelerine başarılı çalışmalar yaptığından dolayı teşekkür ederek, “Bakırcılar odamız üyelerinin sorunlarına çözüm bulması noktasında Başkan İbrahim Işık ve yönetim kurulunun katkısı büyük oldu. 400 üyesi olan odamızda üye sayısını iki katına çıkararak 800 üyeye kavuşturdunuz. Ziyaretlerimizde odanız üyelerinin sizden memnuniyetlerini gördük. Bu emeğinizden dolayı teşekkür ediyorum. KONESOB olarak dört yıllık sürecin üç yılını salgınla geçiren ve mücadele eden bir yönetim sergiledik. Salgın sürecinde hep birlikte Konya farkını ortaya koyduk. Bu süreçte esnafımızın ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Elimizden geleni hep birlikte yaptık. Bakırcılar Odamız yönetimi örnek oldu. Başarılı bir şekilde süreci yürüttüler. KONESOB olarak üstlendiğimiz görevinde sorumluluğu ve bilinciyle hareket ederek, hep birlikte başarılı olduk. Bu başarıyı oda başkanlarımızla ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte gerçekleştirdik. AB Projeleri, Mesleki eğitim seminerleri düzenledik. 84 odamızla ve yaklaşık 58 bine bine yakın işletmemizle Konya ekonomisine ve istihdamına ciddi bir katkı yapan bir yapımızla, ahilik belgesi veren bir esnaf birliği olduk. Üç yıldır yılın ahisini çıkaran bir şehir olduk. Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasından hep birlikte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Geldiğimiz noktada birliğimize bağlı üye sayımızı 52 binden 60’ne yükselttik. Sicil işlemlerini online yapıyoruz. Logomuzu değiştirdik. İnternet sitemizi yeniledik. Kurumsal çalışmaya ağırlık vererek, hizmet kalitemizin çıtasını birlikte yükselttik. Bu başarılarımızda emeği geçen bütün oda başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, esnafımıza, sanatkârlarımıza ve birliğimizle odalarımızda çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Zincir marketlerde züccaciye ve hırdavat ürünlerinin satışının önüne geçilmelidir

Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık dört yıllık süreci değerlendirerek, “ Bakırcılar Odası yönetimi olarak 4. Yılımıza girdik girdik. Bu süreçte yönetim kurulu üyelerimizle birlikte üyelerimizin sorunlarının çözümü noktasında elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde 400 olan üye sayımızı bugün 800’ze getirdik. Dünya genelinde ve ülkemizde de halen süren salgın büyük zararlar verdi. Odamız üyesi olan züccaciye ve hırdavat işi yapan esnafımızın zincir marketler bu ürünlerin satışının yapılması yüzünden ekonomik zararları ağır oldu. İş yerleri açılış ruhsatlarında sadece gıda ve temizlik ürünü satabilir ibaresi olmasına rağmen, zincir marketlerde züccaciye ve hırdavat ürünleri satışı yapılmaktadır. Bizleri haksız rekabetle karşı karşıya bırakan ve gitgide ayakta kalmamızı zorlaştıran zincir marketlerde züccaciye ve hırdavat ürünlerinin satışının önüne geçilmesini ilgili bakanlıktan talep ettik. Zincir marketlerde züccaciye ve hırdavat ürünlerinin satışının önüne geçilmesiyle esnafımız rahat bir nefes alacaktır. Ayrıca salgın sürecinde üyelerimizin yanında olduk. Elimizden gelen desteği verdik. Başarılı bir yönetim sürecini yönetim kuruluyla birlikte yürüttük. Kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Birlik başkanımız Muharrem Karabacak ve yönetim kurulu üyelerimizde dörtlük süreçte bize yalnız bırakmayarak, yanımızda oldular. Bize verdikleri desteklerinden ve esnafımızın ve sanatkârlarımızın sorunlarının çözümü noktasında ellerinden geleni yaptıklarından dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Toplantının sonunda KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, İbrahim Işık ve yönetim kurulu üyelerine birer hediye takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.