KGC'den İl Emniyet Müdürü'ne ziyaret

KGC'den İl Emniyet Müdürü'ne ziyaret

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç’i makamında ziyaret etti.

Başkan Sefa Özdemir ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Konya Emniyeti olarak, Konya’nın huzur şehri kimliğini korumak adına yaptıkları faaliyetleri anlattı. Sosyal medyayı da hem asayişi sağlamak hem de suçluluk oranlarını en aza indirgeyecek önleyici tedbirleri almak adına daha aktif kullandıklarını dile getiren Engin Dinç, gazetelerin ise kendileri için önemli bir kaynak olduğuna vurgu yaptı.

Konya’nın gazetelerini yakından takip ederek hem kendi çalışmalarının topluma yansımasının nasıl olduğunu; hem de yapıcı eleştirilerle aksayan yönlerini gördüklerini dile getiren Engin Dinç, “Konya medyası ile ilgili bendeki ilk intiba, tutarlı, duruşu olan, milli ve manevi değerlerini koruyan, birlikte hareket ederek güçlü ses veren bir yapıya sahip olması oldu. Benim göreve geldiğim ilk dönemde 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayda Konya basınının birlikte gösterdiği reaksiyon, sosyal medyanın ortaya koyduğu yalan yanlış bilgiler neticesindeki algıyı kısa sürede yıkmada çok etkili oldu. Bu anlamda tüm Konya basınına gerçekleri araştırıp sorgulayarak, en doğru bilgileri Konya kamuoyuyla paylaşıyor oldukları için şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de, Konya basını olarak köklü bir basın geçmişine ve önemli bir basın kültürüne sahip olduklarını ifade etti. Başkan Özdemir, “Bizim belli başlı hassasiyetlerimiz var. Milli ve manevi değerleri koruyan yayıncılık anlayışımız çerçevesinde meydana gelen olayları haber olarak değerlendirirken, öncelikle bunu kamuoyuyla paylaşmanın faydalı ve zararlı yönlerini tartıyor, sonra yayına veriyoruz. Diğer yandan Konya bizim ortak paydamız. Bu açıdan baktığımızda da kendi kültürümüzü yansıtmaya çalışıyoruz. Ayrıca bizim kırmızı noktamız ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve vatanımızın birliğidir. Bu konunun üzerinde de hassasiyetle duruyoruz” diye konuştu.

Konya Emniyeti’nin başarılı çalışmalarıyla şehrin huzurunun korunması ve asayişin sağlanması adına diğer kolluk kuvvetleriyle birlikte önemli katkı sağladığını dile getiren Sefa Özdemir, “Sizin dönemizde de eminiz ki bu yapı korunacak ve üzerine koyularak daha huzurlu bir Konya’nın inşası el birliğiyle sağlanacaktır. Konya basını olarak bu doğrultudaki çalışmalarınızın her zaman destekçisi olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.