Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu gerçekleştirildi

Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu gerçekleştirildi

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi’nin Seçimli 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan genel kurula; üniversiteler, siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program, Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu’nun kent konseyinin faaliyetlerini konu alan sunum yapmasıyla devam etti.

KARATAY KENT KONSEYİMİZ, VATANDAŞIMIZIN GÖNLÜNE DOKUNAN BİRÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, genel kurulda yaptığı konuşmada, Karatay Kent Konseyi’nin belediye olarak benimsedikleri yönetim anlayışlarının ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca, “Karatay Kent Konseyimiz; bugüne kadar yürütme kurulu üyeleriyle, gençlik ve kadın meclisleriyle uyum içerisinde çok güzel çalışmalara imza attılar, pek çok konuda farkındalık oluşturup ilçemizin yönetimine katkıda bulundular. Bizlerin fiziki, sosyal ve kültürel ile daha birçok alanda yaptığımız çalışmalara destek oldular. İlçemizde ortak akılla hareket edilerek çalışmalara katıldılar. Bu ortak akıl, soyut bir söylemden ibaret kalmadığını da bizler de şahitlik ettik. Özellikle de pandemi sürecinde Kent Konseyimiz, kadın ve gençlik meclislerimizle birlikte vatandaşımıza dokunan çalışmalar içerisinde yer aldı. Biz de daha önce belediye olarak her zaman Kent Konseyimizin yanında olacağımızı, kendilerini yönlendirmeyeceğimizi ve şehrin menfaatine olacak her işte kendilerine destek olacağımızı ifade etmiştik. Kent Konseyimiz de bu başarıyı yakaladılar ve birbirinden güzel çalışmalara imza attı. Kent Konseyimizde görev alan herkes gönüllülük esasına göre çalıştı. ‘Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik’ diyen Yunus misali çalışan tüm kent konseyimizin tüm gönüldaşlarına teşekkür ediyor, yeni dönemde başarılar diliyorum” dedi.

İLÇEMİZDE, KONYAMIZDA VE ÜLKEMİZDE ÖRNEK NİTELİKTE İŞLERE İMZA ATTIK

Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu’nda oy birliği ile yeniden başkan seçilen Abdurrahim Arslan da, Karatay’da yaşayan her vatandaşın sesinin kendileri için değerli olduğuna vurgu yaparak, bu süreçte kendilerine destek veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca başta olmak üzere kent konseyinin tüm kurullarına teşekkür etti.

Abdurrahim Arslan şöyle konuştu: “Karatay Kent Konseyi olarak iki yılı geride bıraktık. Kent Konseyi olarak ilk hedefimiz kurumsallaşmayı tamamlayıp bu oluşumun sürdürülebilirliğini sağladıktan sonra aktif bir yapı oluşturmaktı. Bu süreçte yaptığımız çalışmalar da bunu başardığımızı gösteriyor. Bu noktada Belediye Başkanımızın büyük desteğini aldık. Genç ve dinamik bir yapı oluşturarak pek çok çalışmaya imza attık. Gerek ilçemizde gerek Konyamızda gerek ülke genelinde örnek işlere imza attık. Bu vesileyle bizlere her zaman destek veren Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde de hep birlikte yine güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Karatay Kent Konseyi’nin başkanlık ve yürütme kurulu üyelerinin seçimlerine geçildi. Karatay Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Abdurrahim Arslan oy birliğiyle yeniden başkan seçilirken; Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliklerine ise Mustafa Varol, Ekrem Güden, Ahmet Baydar, Serhan Oğuz, Doç. Dr. Bengü Türkoğlu, Ramazan Güven ve Mehmet Ünlügül seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.