"İç ve dış odaklara karşı mücadele kararlılıkla sürüyor"

"İç ve dış odaklara karşı mücadele kararlılıkla sürüyor"

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş 98 yıl önce bugün inşa edilmeye başlanan cumhuriyetin, bu aziz milletin hürriyetini, özgür iradesini ve kaderini hiçbir beşeri güce ezdirmeyeceğinin dünyaya bir kez daha ilanı olduğuna vurgu yaptı.

Cumhuriyetimizin ilanının 98’nci yıl dönümünde yayımladığı mesajına, İstiklal Harbimizin tüm kahramanları ile Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i tazim ve saygıyla anarak başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu aziz millet, hürriyetine ve iradesine pranga vurulamayacağını tıpkı binlerce yıldır olduğu gibi 29 Ekim 1923 gününde dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bu ilanın bedelini canıyla, kanıyla, malıyla ve hatta gün gelmiş sevdiklerinin canıyla ödemiştir. Bu toprakları vatan kılmak ve bu cennet vatanı korumak için şehitlik makamına ulaşan, gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ecdadımızın bıraktığı mirası 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle taçlandırmakta bizler için büyük onur ve şeref olacağı inancıyla tüm azmimizle çalışmaya devam ediyoruz. Hedeflerimize yaklaştıkça emperyalist cephe genişliyor, saldırılar artıyor. Kurtuluş Savaşı’nda yedikleri tokadın acısını unutamayanlar, bugün iç işlerimize müdahale edebileceklerini sanarak yüz yıl önce yedikleri tokadın acısını unutmuş görünüyorlar. Ancak artan saldırılar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü ve onurlu duruşuyla bertaraf edilmektedir. Ecdadımızı, cumhuriyetimizi ve bugünümüzü gururlandıran bu duruş hürriyet mücadelemizin halen devam ettiğini gözler önüne sermektedir. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugünkü mücadelemizden de onurlu ve büyük bir zaferle çıkacağımızdan hiç birimizin en ufak bir şüphesi yoktur. Nasıl ki o gün yedi düvelin planlarını bozduysak bugün de aynı şekilde bozacak hedeflerimize emin adım yürüyeceğiz.

Tüm bu duygularla aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi rahmetle, tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.