"Huzur ve güvenin tesisi için çalışıyoruz"

"Huzur ve güvenin tesisi için çalışıyoruz"

Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, teşkilat olarak huzur şehri Konya’da genel asayiş düzenini sağlamak adına mücadele ettiklerini belirtirken, “Silahlanmanın önüne geçeceğiz. Uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyeceğiz” dedi

KONYA GÜNDEM’E KONUŞTU

Konya’da son günlerde silahlar peş peşe patlarken, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç KONYA GÜNDEM’e çarpıcı açıklamalar yaptı. Huzur şehri Konya’da asayiş ve düzenin bozulmasına müsaade etmeyeceklerini ifade eden Dinç, İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Sami Gediz’e yaptığı açıklamada, “Konya İl Emniyet Müdürlüğü olarak uygulamalarımızı arttırdık. Silahlanmayı bitireceğiz. Bu şehirde huzur ve güvenin tesisi için, vatandaşlarımızın başlarını yastıklarına rahatça koyabilmesi için tüm Emniyet teşkilatımız yoğun bir mesai harcıyor” dedi.

ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Uyuşturucu ile mücadeleye de değinen İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, “Bilindiği gibi Konya önemli bir karayolu kavşağında yer alan transit geçişin yoğun olduğu bir ilimiz. Biz de ilgili birimlerimizle şehir giriş çıkışlarını kontrol altına tutup gerek araç aramaları gerekse de il merkezinde gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla çok ciddi miktarda uyuşturucu ele geçirmekte zehir tacirlerini yakalamaktayız. Gençlerimizin zehirlenmesine izin vermeyeceğiz, uyuşturucunun üstüne kararlılıkla gideceğiz” diye konuştu.

KONYA’YA YAKIŞACAK BİNA

Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının yapımı için de çalışmaların sürdüğünü ifade eden Dinç, “Konya’ya yakışacak yeni emniyet binasının yapımı için geri sayım başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak yapım ihalesi 23 Kasım’da gerçekleşecek. Tek katlı betonarme bina şeklide 38 bin metre kare kapalı alanla Selçuklu mimarisi tarzında olacak yeni binamız Konya-Adana çevre yolunda, Şehir Hastanesi yanında yer alacak. Bin 150 günlük inşaat sürecinin ardından inşallah cumhuriyetimizin 100.yılında 29 Ekim 2023’te yeni binamız hizmete açılacak” diye konuştu.

KONYA EMNİYETİNE ARAÇ DESTEĞİ

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından Konya İl Emniyet Müdürlüğüne 18 araç kazandırıldı. Anahtar teslim töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, "Örnek bir teşkilat olmayı amaçlayan Türk Polis Teşkilatımızı ayrı bir seviyeye taşımak ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Etkin ve verimli bir teşkilatın eğitim, bilgi ve beceri seviyesi ne olursa olsun araç bakımından da yeterli olması gerekmektedir. Bu amaçla tahsis edilen 18 araç daha bünyemize kazandırılmıştır. Teşkilatımız

bünyesine kazandırılan bu araçlar ile huzur ve güven şehri Konya'da emniyet hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli olmasını hedeflemekteyiz. Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için önümüzdeki süreçte bu yeniliklerin devamı olarak daha donanımlı hizmet binası kazandırma noktasında çalışmalarımızı hızlandıracağız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.