Hac organizasyoncuları turların açılmasını bekliyor

Hac organizasyoncuları turların açılmasını bekliyor

Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneğinin(HURSAD) Konya’da faaliyet gösteren hac ve umre organizasyonu yapan acentelerle yaptığı istişare toplantısında, acentelerin sorunlarıyla hac ve umrenin açılması beklentisi konuşuldu.

Gerçekleştirilen istişare toplantısına HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, yönetim kurulu üyeleri, TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, Konya’da faaliyet gösteren Hac ve Umre Organizasyonu yapan turizm ve seyahat acentelerinin yöneticileri katıldı.

Kuran-ı Kerim  okunması ve edilen duadan sonra konuşan HURSAB Başkanı Diyaeddin Şahin, “Covid salgını normalleşmeye başladı. Avrupa’dan ve diğer ülkelerden hac ve umre için gidiş gelişler yapılıyor. Hayatın normalleşmeye başlamasıyla birlikte hac ve umre organizasyonları için hazırlıklı olmalıyız. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması için Suudi Arabistan’la görüşmeler sürüyor. İnşallah bu sorun çözülecektir. Hac ve umre turlarının başlamasıyla ilgili iyi gelişmeler var. Süreci birlikte takip etmeliyiz. Beklentimiz yılbaşından itibaren hac ve umre turlarının açılacağı yönündedir. Ülkemizden hac ve umre turlarının başlayacağı umudundayız” dedi.

Toplantıyı değerlendiren TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, “Covid salgınından dolayı ve hac ve umre turlarının yapılmamasından hac ve umre turları yapan turizm ve seyahat acentalarımız zor durumdalar. Ekonomik kayıpları gün geçtikçe artıyor. Beklentimiz Türkiye’den de hac ve umre turları başlamasıdır. Vatandaşlarımızın da hac ve umre turların başlaması yönünde talepleri de yoğunluktadır. Beklentimizde hac ve umre turlarının açılmasıdır. İnşallah en kısa sürede bu beklentimiz gerçekleşir ve hac ve umre turları yapan acentelerimiz rahatlar” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.