Genç yetenekler turnuvada görücüye çıkıyor

Genç yetenekler turnuvada görücüye çıkıyor

Karatay’da Belediyesi, ilçedeki sosyal etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek “İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” düzenledi. 39 okulun katıldığı turnuva, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın katıldığı programla başladı.

Karatay Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla, ilkokul öğrencileri arasındaki dostluk ve kardeşliği daha da pekiştirmek amacıyla “İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” düzenledi.

İlçedeki 39 ilkokuldan oluşturulan takımların mücadele edeceği ve 1 ay sürecek olan turnuva, 4 Kasım’daki final maçıyla sona erecek. Şehit Nihat Gün Spor Tesisleri’ndeki turnuvanın ilk maçı öncesinde düzenlenen törene Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç de katıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN KAYNAŞMASINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, turnuvaya katılan okullara ve tüm öğrencilere başarılar dileyerek, dostluğun kazanmasını temenni etti.

Eğitim, spor ve öğrenci dostu bir belediye olduklarına işaret eden Başkan Hasan Kılca; “2 yıla yakın bir süredir pandemi sebebiyle evden eğitim gördünüz ve bu süre zarfında ruhen, manen büyük zorluklar yaşadınız. Bizler de bu amaçla sizlerin spor yapabilmesi, daha iyi kaynaşıp sevgi ile dostluğunuzun pekişmesi için bu organizasyonu düzenledik. Turnuvaya 39 okulumuz katılıyor. Dereceye giren takımlarımıza ödüllerimiz var. Ama bizce en güzel ödül; aranızdaki sevgi ve saygının artmasına katkı sağlamak olacak” dedi.

YETENEKLİ GENÇLER LİSANLI OYUNCU OLARAK SPOR KULÜBÜNE DAHİL EDİLECEK

Spor yatırımları ve projeleriyle her zaman gençlerin hizmetinde olduklarını söyleyen Hasan Kılca, bu tür organizasyonlarla etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Karatay Belediyesi olarak çok daha sağlıklı nesiller için emek harcıyoruz. Karatay Belediyespor Kulübümüzün hocaları da bugün buradalar. Sizleri izleyecekler ve bu sayede aranızdan yetenekli öğrencilerimizi tespit edip kulüp bünyesine lisanlı sporcu olarak dahil edecekler. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de turnuvadaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin sağlıklı yetişmesi bizim için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de önemli. Çünkü sizler, bizlerden sonra hizmet bayrağını emanet alacaksınız. Centilmenlik içerisinde bu maçların tamamlanmasını temenni ediyorum.”

TURNUVA YETENEKLİ GENÇLERİMİZİ ORTAYA ÇIKARACAK

Spora, sporcuya ve eğitime olan desteklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür eden Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da turnuvanın, öğrencilerin yeteneklerinin açığa çıkmasına katkı sunacağını ifade etti.

Sami Sağdıç; “Karatay Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen İlkokullar Arası futbol Turnuvası’na ilçe merkezimizden katılan tüm okullarımıza başarılar diliyorum. Bu turnuva, öğrencilerimizin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimleri açısından son derece faydalı bir organizasyon. Yavrularımız aynı zamanda turnuva kültürünü de yaşayarak onların yeteneklerini açığa çıkaraktır. Bir ay boyunca devam edecek olan turnuva ile okullar arasındaki kardeşlik duygusunun da gelişmesine vesile olacağına inanıyorum. Turnuvayı düzenleyen Karatay Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bütün takımlarımıza da bir kez daha başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından “İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası”, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın santrası ile başladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.