"Gazeteciler fedakârca işlerini yapmaktadır"

"Gazeteciler fedakârca işlerini yapmaktadır"

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi KARAARSLAN 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yazılı açıklama yaptı

Karaarslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "

Gazeteciler, halk adına kutsal bir görev üstlenmiş ve bu görevi icra ederken de çok kez zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Gazeteciler fedakârca işlerini yapmaktadır. Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basın olduğu hepimizin malumudur.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, "Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur." Sözleriyle gazetecilere verdiği önemi dile getirmiştir.

Yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi, “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.”

Milletimiz adına gözlemleyip yaşananları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakârlıkta bulunarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Özgür ve tarafsız bir basının varlığı şeffaf, demokratik bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm yazılı, görüntülü ve sesli yayın yapan basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.