CHP, KHK'lılarla buluştu

CHP, KHK'lılarla buluştu

CHP’nin düzenlediği Konya, Aksaray ve Karaman illerindeki KHK’lıların katıldığı programda, KHK’lıların mağduriyetleri, suçlu olmayanların görevine iade edilmemeleri ve adil yargılanma talepleri konuşuldu.

CHP’nin düzenlediği KHK’lılarla buluşma programına, CHP Genel Başkan Yardımcılarından Gülizar Biçer Karaca, Yüksel Taşkın ile İstanbul Milletvekillerinden Cihangir İslam, Turan Aydoğan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile Konya Milletvekili Abdüllatif Şener katıldı.

Payitaht düğün salonundaki programa CHP Genel merkezden gelenlerin yanında CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ile Konya-Aksaray ve Karaman illerindeki KHK’lılar katıldı.

İstiklal Marşının okunmasından sonra programın açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “KHK’lılar konusunda partimiz suçlanıyor. Partimiz CHP, Cumhuriyetimizi kuran partidir. Bizim terörle ve terör örgütüyle hiçbir bağımız olmadığı gibi, terörle mücadele eden bir partiyiz. KHK’lıların mağduriyetlerini, yaşadıkları sorunlarını ve adil yargılanma taleplerini dinlemek için bir araya geldik. Amacımız Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, hak, hukuk ve adalet mücadelesidir” dedi.

Suçsuzluğu tespit edilen KHK’lıların hakları verilmelidir

Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın konuşmasında suçsuzluğu tespit edilen KHK’lıların haklarının verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Anayasamıza göre herkes eşitse, adalette herkese eşit olmalıdır. KHK’lıların suçsuzluğu tespit edildiyse hakları verilmelidir. Hepimiz birbirimize sahip çıkıp, müşterek noktalarda bir olup, hukuk çerçevesinde mücadele edeceğiz. Devlet hepimizindir. Kin tutmayacağız.”

CHP, hak ve adalet mücadelesinin sesidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca CHP’nin Hak ve adalet mücadelesinin sesi olduğunu belirterek, “Hak ve adalet mücadelesinin sesi olan partimiz CHP, sizlerin haklı mücadelesinde yanında olacaktır. Nerede bir hak ihlali ve hukuksuzluk varsa orada CHP vardır. Sizlerin hak ve hukuku için mücadele ediyoruz. Berat eden, takipsizlik kararı verilen ve hakkında suçu bulunmayan KHK’lıların görevine iade edileceği Genel Başkanımızın sözüdür. Adil yargılanma sizlerin temel hak ve özgürlükleriniz için önemli olduğu kadarda hakkınızdır. KHK’lılara yapılan hukuksal yanlışlardan geri adım atılmadı. CHP’nin iktidarında adalet, hukuk, temel hak ve hürriyetler korunacaktır. Adil yargılanma sürecini de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Siyasette adalet ve samimiyet olmalıdır

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Uğranılan mağduriyetin sebebi hukuk değil, hukukun olmayışıdır. Hak ve hukuk olsaydı bu mağduriyetler olmazdı. Siyasette adalet ve samimiyet olmalıdır. Yargıtay’ın kararı bütün mahkemelerle bağlantılıdır. Bir adam suçsuzsa bütün mağduriyetleri giderilmelidir. Hukukun üstünlüğü sağlandığında mağduriyetler, kaygılar ve dertler bitecektir. CHP iktidarında bütün bunlar sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından KHK’lıların mağduriyetleri, yaşadığı sorunlar ile adil yargılanma talepleri dinlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.