"Büyük bir gurur yaşıyoruz"

"Büyük bir gurur yaşıyoruz"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Hasan Kılca, “Cumhuriyet Bayramı’mızın 98’inci yılını kutlamanın sevinci, kahraman şanlı ecdadımızın nesli olmanın gururunu yaşıyoruz."dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında yüzlerce yıldır özgürlüğüne vurgun bir millete pranga vurulamayacağının altını çizen Başkan Hasan Kılca, 29 Ekim’in bunun en büyük kanıtı olduğunu söyledi.

Hasan Kılca’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyet; zorluklar içinde de olsan prangaya boyun eğmemenin en asil duruş, birlik ve beraberlik içinde olmanın üstünde bir güç olmadığının en net göstergesidir. Zor şartlar altında büyük bir mücadele örneği sergileyen kahraman ecdadımızla ne kadar övünsek azdır. Onların bizlere bıraktığı en değerli miras, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın ne denli kıymetli olduğudur. Bugün bize düşen ise, Cumhuriyetimizi sahip olduğu milli değerler ışığında yarınlara en güzel şekilde aktarmaktır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, kucaklayıcılığı, koruyuculuğu ile sadece Türkiye sınırlarında değil dünyanın dört bir yanında bayrağını dalgalandırmaktadır. Dün bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz bu vatan toprakları bugün zorda kalanın, dara düşenin umudu oldu. Bize miras bırakılan toprakların, şanlı cumhuriyetin ve kahraman ecdadın kıymetini bilmeli ve yarınlarımıza daha sıkı sarılmalıyız. Bu aziz toprakları ve vatanı bizler de yavrularımıza emanet bırakacağız. Onların da gurur duyacakları gelecek inşa etme gayretiyle var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu necip milletin her bir ferdinin aynı özveriye sahip olduğuna inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.