Atiker’den Bakan Varank’a ziyaret

Atiker’den Bakan Varank’a ziyaret

Türkiye’nin savunma sanayinde kendi kendine yeten bir ülke olmasını sağlama hedefine katkıda bulunmak adına ASELSAN ile iştirak içinde çalıştıklarını söyleyen Atiker, “Ülkemizin savunma sanayiinde %100 millileşmesi yolundaki projelerine katkı sunuyoruz” dedi

OMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Atiker ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Sanayi ve teknoloji alanındaki gelişmeler ve yeni yatırımlar görüşüldü.

Konya’nın güçlü yatırımcılarından Ömer Atiker ziyarette grup bünyesindeki şirketlere ilişkin yaptığı açıklamada otogaz sistemleri, inşaat ve mimarlık, yazılım ve bilişim, endüstriyel mutfak, kaynak robotları ve ihracat pazarlama alanlarında global pazarda kendini kanıtlamış Ömer Atiker Holding AŞ’nin edindiği profesyonel iş anlayışı, oluşturduğu genç ve dinamik kadro, insanlığa verdiği değer ve hedefleri sayesinde şu an sadece Türkiye değil, dünya çapında hemen hemen tüm sektörlere özel yaptığı çözümlerle kısa sürede her platformda yer almayı başardığının altını çizdi.

1970’den bu yana üretim ve istihdama büyük önem veren grup şirketlerine son olarak savunma sanayiyi de eklediklerini ifade eden Atiker, “Savunmanın güvenlik ve dünya çapında prestij için öneminin farkında olan ülkemizde savunma sanayiimizin ülke politikaları ile bütünleşik, kendine yetebilen ve rekabetçi konumunun geliştirebilmesi için yeni iddialı hedefler belirlenmiştir. Gelişen teknoloji üretim kabiliyeti ve nitelikli işgücü sayesinde ülkemizin savunma sanayii kapsamında yürüttüğü birçok çalışma bulunmaktadır. Yürütülen çalışmalar ile yerli ve milli üretimde artış neticesinde savunma sanayii sektöründe bağımsızlık elde edilerek dışa bağımlılığın en düşük seviyeye indirgenmesi hedeflenmektedir. Belirlenen hedefler doğrultusunda savunma sanayiinde %100 millileşme yolunda hızla yol kat edilmektedir. Sektörün farklı fikir ve yeniliklere açık olması sebebiyle geliştirilen özgün teknolojiler, Türkiye’nin savunma sanayinde kendi kendine yeten bir ülke olmasını sağlamaktadır. Türk Savunma Sanayiinin başarılarını ve gelişimini sürdürmesine katkı sağlamayı amaçlayan Ömer Atiker Holding, ASELSAN ile iştirak içinde çalışarak Dünyanın İlk 100 Savunma Sanayii Şirketi (Defense News Top 100) arasına girmeyi başarmış ASELSAN'ın ülkemiz için savunma sistemleri üretmesine katkı sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Konya Gündem

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.