Akören Şehir Konağı açıldı

Akören Şehir Konağı açıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akören’e Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Akören İlçesini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akören Şehir Konağı açılışında yaptığı konuşmada, göreve geldiklerinde kendilerine üç temel hedef belirlediklerini, bu hedeflerden birincisinin merkez dışındaki ilçelerde yaşayan vatandaşların gelirini artırmak olduğunu dile getirdi. Başkan Altay, “Tarımla ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımıza destek olacağız diye başlamıştık. Bugün Akören’de mantar konusunda geldiğimiz noktayı hepiniz fark ediyorsunuz. Burada ticari hayat canlandı. Tarımdan para kazananlara ciddi destek oluyoruz. Fide, fidan ve ekipman desteği, paketleme desteği olmak üzere her yönüyle vatandaşımızın gelirini artırmak için çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

SU VE KANALİZASYON HİZMETLERİNDE ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK

İkinci hedeflerinin altyapı eksiklerinin tamamlanması olduğunu kaydeden Başkan Altay, “KOSKİ olarak su ve kanalizasyon hizmetlerinde önemli işler yaptık. Ve bugün Bozkır Yolu’nun da başlangıcı yapılmış oldu. İnşallah gelecek yıl tamamlamak için söz verdik. 13 kilometrelik kısmının stabilizesi tamamlandı. Gelecek yıl hem kalan kısmının altyapısı tamamlanıp hem de üst yapısını tamamlayarak inşallah açmayı planlıyoruz. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

KALAN İLÇELERİMİZDE DE ŞEHİR KONAKLARINI TAMAMLAYACAĞIZ

Üçüncü hedeflerinin de Konya’daki sosyal hayata dair yaptıkları hizmetleri ilçelerde de yaygınlaştırmak olduğunu vurgulayan Başkan Altay şöyle devam etti: “Akören’e önce bir kültür merkezi inşa edildi. Bugün burada Şehir Konağı’nın açılışını yapıyoruz. Burada özellikle KOMEK’imiz hizmet verecek. Şu anda 366 kayda ulaşmış durumdayız. Hem KOMEK’te eğitim alan kursiyerlerimiz hem de havuzundan, fitnes salonundan, spor faaliyetlerinden yararlanan hemşehrilerimiz buraya yoğun bir ilgi gösterdi. İnşallah sizlere daha iyi hizmet sunmak için bu hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz. Şehir Konağı, KOMEK, ASEM Konya’nın önemli markaları oldu. Özellikle KOMEK 2004 yılından itibaren 474 branşta 1 milyon kursiyeri geçti. İnşallah kalan ilçelerimizde de şehir konaklarını tamamlamak için çaba sarf ediyoruz. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehir Konağımızın hayırlı olmasını diliyorum.”

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan, “Büyükşehir Belediyemiz, 1955’ten beri Akören’in gelişmesinde büyük önem arz eden ‘boğaz yolu’ diye tabir ettiğimiz 26,4 kilometrelik yolu üstlendi. Ben Akörenliler adına gerçekten minnettarım. Şehir Konağı’nı da kısa zamanda zor şartlarda ilçemize kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

AK Parti Akören İlçe Başkanı Müzeyyen Çetinkaya, “Şehir Konağımızı bizlere kazandırdınız. Hepinizden Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Akören MHP İlçe Başkanı Sebahattin Ipıl ise Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Şehir Konağı için Başkan Altay’a teşekkür etti.

Başkan Altay, açılışın ardından Akören Şehir Konağı’nda incelemelerde bulunarak kursiyerlerle görüştü.

AKÖREN-BOZKIR BAĞYURDU YOLU’NDA İNCELEME

İlçe ziyareti kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım çalışmaları devam eden Akören-Bozkır Bağyurdu Yolu’nda da incelemelerde bulunan Başkan Altay, “Burası Akören’in ilçelere bağlanması konusunda önemli bir can damarı. Yıllardır konuşulan ama adım atılamamış bir yolun bu yıl yarısının stabilizesini tamamladık, gelecek yıldan itibaren hem kalan kısmın stabilizesini hem de asfaltını tamamlayarak yıl sonu itibariyle hizmete açmış olacağız. Böylece Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük, Seydişehir tarafına canlı bir bağlantısı olacak. İlçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

BAŞKAN ALTAY KAYASU VE AVDAN MAHALLELERİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Başkan Altay, daha sonra Akören’e bağlı Kayasu ve Avdan Mahallelerini de ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.