Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, Konya’dan seslendi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, Konya’dan seslendi

Türk Eğitim Sen Konya Şubelerinin Konya genişletilmiş istişare toplantısı Kamu- Sen Genel Sekreteri ve Türk eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Şahindogan’ın katılımıyla gerçekleştirildi

TES Genel Başkanı Talip Geylan, yapılan 6. Toplu Sözleşme de kamu çalışanlarının artı 1 fazla alması için Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen olarak omuz verdik. Bunun her kesim tarafından çok iyi bilinmesini istiyoruz ” dedi.

Türk Eğitim-Sen Konya 1 nolu, 2 nolu ve 3 nolu Şube Başkanlıkları tarafından ortaklaşa organize edilen Konya Genişletilmiş İştisare toplantısı, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Şahindoğan, Türk Eğitim-Sen Konya Şubelerinin Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, İlçe teşkilatları temsilcileri ve kadın komisyonu üyelerinin katılımıyla Beril toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının hep birlikte okunmasıyla başlayan Türk Eğitim-Sen Konya Şubeleri İstişare toplantısında konuşan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk Eğitim-Sendikamıza her geçen gün teveccüh ve ilgi artarak devam etmektedir. Son üye kayıtlarımızda 35 bin üzeri üye kaydı yapmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Bu üye kayıtlarımızın Mayıs 2022 ayı sonuna kadar çok yüksek sayıda artması bekliyoruz.

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak yapılan 6. Dönem toplu sözleşmede kamu çalışanlarının her konuda artı 1 kazanması i için omuz verdik. Bizler kamu çalışanları için birlik ve beraberlikten tarafız. Öğretmenlerimiz her konuda test edilmesin. Teşvik edilsin. 3600 ek gösterge yapılacak olan görüşmeler sonunda hemen hayata geçirilmesini talep ediyoruz.x

Öğretmenlik Meslek kanun tasarısının TBMM’de en kısa zaman diliminde görüşülmesi ve kanunlaştırılmasını istiyoruz. Öğretmenleri tümünün kadro lu öğretmen yapılmalı ve öğretmenler arasında ayrımın kalmaması gereklidir. Sınavla öğretmenin kariyeri tespit edilmemelidir. 10 yıllık öğretmen Uzman öğretmen, 20 yıllık öğretmen ise Başöğretmen konumuna gelmelidir. Çünkü tecrübe kariyeri gösterecektir.

2022 yılı kamu çalışanlarına verilecek haklarla daha iyi olacağı kanısındayız. İnşallah yanılmayız.

Genel Başkan Talip Geylan konuşmasını tamamlanmasının ardından yenilen akşam yemeği ve çektirilen aile fotoğraflarıyla Türk Eğitim Sen Konya İstişare toplantısı sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.