SGK yapılandırmasında son gün 30 Kasım

SGK yapılandırmasında son gün 30 Kasım

Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Mustafa YAVUZ, 7326 sayılı Kanun ile SGK borçlarını yapılandıran vatandaşlara son ödeme tarihinin 30 KASIM 2021 olduğunu hatırlattı.

Yavuz, Bağ-Kur, sigorta primi ve yapılandırılan diğer SGK borçlarının peşin ödeme ve ilk taksit son ödeme tarihinin 30KASIM 2021 Salı günüolduğunu ayrıca borcunu taksitli olarak yapılandıranlar için ilk iki taksitin süresinde ödenmesinin zorunlu olduğunu belirtti.

GSS sigortalısı olanlardan ise daha önce hiç gelir testine başvurmayanların 30KASIM 2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları halinde GSS primleri, gelir testi sonucuna göre başlangıç tarihinden itibaren güncellenebilecektir. Gelir testi sonucunda aynı hanede yaşayan ve aile içindeki geliri asgari ücretin 1/3’ünden az olduğu tespit edilenlerin prim borçlarının silineceğini ve primlerinin devlet tarafından ödeneceğini bildirdi.

SGK borcunu yapılandıran tüm vatandaşların son ödeme tarihine kadar borçlarını ödemelerinin yararlarına olacağını ve bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.