Karapınar Süt Birliği 410 ton süt hacmine ulaştı

Karapınar Süt Birliği 410 ton süt hacmine ulaştı

Karapınar Süt Birliği çalışmalarının anlatıldığı 2022 yılı bilgilendirme toplantısı Karapınar Süt Birliği Başkanı Mehmet Tartan tarafından birlik binasında üreticilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Pandemi nedeni ile geçen yıl yapılamayan toplantıya üreticilerin ilgisi yoğundu. Birlik çalışmalarının sunulduğu toplantıda Karapınar Süt Birliği Başkanı Mehmet Tartan yapılan çalışmaları anlattı:

KARAPINAR SÜT BİRLİĞİ 410 TON SÜT HACMİNE ULAŞTI

‘2006 yılında kurulmuş olan birliğimiz 2007 yılının Nisan ayında günlük 14.000 LT Süt ile faaliyetine başlamıştır. 2018 yılı 270.000 LT sütü olan Birlik, 2019 yılı itibariyle 350.000 LT süt hacmine ulaşmıştır. 2021 yılı itibariyle ise 410 ton süt hacmine sahiptir.

11 FARKLI FİRMAYA SÜT PAZARLANIYOR

Birliğimizin Karapınar’ımıza kazanımı; Aylık 57 milyon TL, Yıllık ise 684 milyon TL. Bu kazancın neticesinde birliğimiz; üreticilerimize rahat ödeme yapabilmek adına 11 farklı firmaya süt pazarlamaktadır.

ÇİN PAZARINA 250 TON SÜT TOZU İHRACATI YAPTIK

Karapınar Süt Üreticileri Birliği olarak, Türkiye’de Süt Üreticileri Birlikleri arasında, ilk defa Çin pazarına 250 TON SÜT TOZU İHRACATI gerçekleştirilmiştir.

%60 HİBE ALDIK

2.5 milyon liralık yatırım tutarlı projeye %60 hibe ödenecek. 1.2 milyon TL sini Karapınar Süt Üreticileri Birliği ödeyecek. Araçların bugünkü değeri ise yaklaşık 3,8 milyon TL. İleriye dönük maddi katkılar ve istihdam sağlayacak. Karapınar Süt Üreticileri Birliği olarak 2 adet 40 AYAK ARAÇLA birlikte Karapınar’ımıza katma değer sağladık ve ipard projesinden yararlandık. Üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına KANTAR BİNASI yenilenmiştir.

SÜT İŞLEME TESİSİMİZİN TEMELİN ATTIK

2. Etap Organize Sanayi Bölgesindeki yerimizde temelini atmış olduğumuz SÜT İŞLEME TESİSİMİZDE; kalite standartlarımızı yükseltmeyi ve üreticilerimizin refah seviyesini artırmayı hedeflemekteyiz. Tesisimiz; tereyağı, kaşar, yoğurt ve ayran gibi ürünlerin imalat, soğutma, depolama ve nakliye gibi süreçleri göz önünde bulundurarak, teknik ve mimari detaylar ile tasarlanmıştır.

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE MARKETLERİMİZ AÇILDI.

Üreticimiz ve tüketicimize kaliteli, hesaplı ve sağlıklı hizmetler sunmak amacıyla siz değerli üreticilerimizin ve halkımızın talebi üzerine şehrimizde ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE DOĞRUDAN SATIŞ MAĞAZALARIMIZIN açılışlarını gerçekleştirdik. Bu sayede günlük taze süt ve süt ürünlerinin kar amacı güdülmeden satışa sunulduğu mağazalarımız, üretici ve halkın buluşma noktası haline gelmiştir. Artan fiyatları düşündüğümüzde mağazalarımızın halkımıza ne büyük hizmet verdiğini hepimiz görmekteyiz.

SÜT TOPLAMA KAPASİTESİ 270.000LT ÇIKARILDI

Üreticilerimizi mağdur etmemek, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla170.000 LT olan Süt Toplama Kapasitesi, 100.000 LT'lik dinlendirme kulesi alınarak 270.000 LT'ye çıkarılmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.